Przejrzyj wiadomości

Psy panicznie bojące się strzałów aut itp. - leczenie homeopatyczne?



mmiodek - 02-02-07 13:50
Psy panicznie bojące się strzałów aut itp. - leczenie homeopatyczne?
  Dzisiaj rozmawiałem w sklepie zoologicznym ze sprzedawczynią - jednocześnie właścicielka amstafow. I powiedziała mi ciekawą rzecz odnośnie tematu. Jej suka panicznie boi się strzałow, więc na Sylwestra zaaplikowała jej homeopatyk "Serene um" I podobno rewelacja. Tzn strach pozostał, ale bez panicznych reakcji, bez takiego ogłupienia ze strachu. I w dodatku nie polegało to na jakimś oszołomieniu psa, tylko raczej jakby był bardziej pewny siebie. I to działało jeszcze jakiś czas po Sylwestrze. Czy ktoś o tym słyszał? Bo byłby to może super sposób na niektóre opisywane tu nieraz kłopoty z psami.




madziara1983 - 02-02-07 19:54
znalazłam to, brzmi ciekawie,w szczególności zdanie na temat tego,że nie ma szkodliwych działań dla psa:

MARK & CHAPPELL SERENE-UM
Preparat uspokajający dla psów i kotów.
30 tabletek


35.00zł

PrzeznaczenieNaturalny środek uspakajający zwierzęta w sytuacjach stresowych np. burz z piorunami, pokazów ogni sztucznych, choroby lokomocyjnej i generalnie stanów lęku. Preparat jest zalecany przez lekarzy weterynarii dla zwierząt agresywnych, nadaktywnych i nerwowych Preparat zastępuje tradycyjne środki uspokajające - brak działań szkodliwych dla zwierzęcia.
CharakterystykaSerene-UM działa dzięki aminokwasom (głownie L-tryptofanowi) zawartym w tabletce. Aminokwasy - cegiełki, z których zbudowany są białka są szeroko obecne w diecie, są jedzone i metabolizowane przez zwierzę. Specjalna mieszanka aminokwasów wywołuje senność i uspokojenie - zwierzę czuje się jak po bardzo obfitym posiłku.
SkładnikiOlej rybi, Syrop słodowy, Karmel, Petrolatum U.S.P., Benzoesan Sodowy, Guma Arabska, Gliceryna, Witamina A*(1500IU), Witamina B1*(3 mg), Witamina B2*(0,3 mg), Witamina B6* (1,8 mg), Witamina B12*(3mcg), Witamina D3*(80IU), Witamina E, Dwutlenek krzemu, Woda, Kwas foliowy*(0,3 mg), Amidniacyny* (3 mg), Witamina B5*(3 mg), Mangan*(1,4 mg), Magnez*(1 mg), Glukonian żelazawy, Cynk chelatowany, Biotyna*(0,0005%), Jod*(1,6 mg), Substancja smakowa. (*= na 8,5g). Każda uncja dostarcza w pożywieniu 90 kcal użytecznej energii Olej z ryb jest znakomitym źródłem NNKT Omega 3 i Omega 6.

Skład chemiczny
(mg/tabletkę): Inozytol – 26; Amid kwasu nikotynowego – 26; Tauryna – 15; L-Tryptofan – 15; Wapń (jako węglan) – 19; Witamina B6 – 14; Cynk (jako cytrynian) - 0,136; Witamina E - 0,5; Selen - 0,000275; Witamina D3 - 1,1 IU
Analiza składuBiałko 9.0%, tluscz 0.6%, włókno 24%, woda 3%.
Informacje dodatkoweJak wcześnie przed wydarzeniem zacząć podawać zwierzęciu tabletki?
Najlepiej kilka dni przed stresującym wydarzeniem (np. 3-4 dni przed Sylwestrem)
Czy ten środek nadaje się do stałego podawania psom nerwowym i agresywnym?
Tak, z pewnością. Wszystkie aktywne składniki są naturalne.
DawkowanieTabletka może być podana w całości. Można też pokruszyć tabletkę i dodać ją do jedzenia. Aby uzyskać najlepszy efekt działania zaleca się podawać Serene-UM przez 3 - 4 dni przed stresującym wydarzeniem.
• Małe zwierzęta - 1 tabletka na dzień;
• Koty / króliki - 1 tabletka dwa razy na dzie;
• Dla małych psów - 1 tabletka do trzech razy dziennie;
• Dla średnich I dużych psów - 2 tabletki do trzech razy dziennie;
• Dla psów ras olbrzymich - 3 tabletki do trzech razy dziennie.



mmiodek - 02-02-07 21:03
"dla zwierząt agresywnych, nadaktywnych i nerwowych Preparat zastępuje tradycyjne środki uspokajające - brak działań szkodliwych dla zwierzęcia."
A więc też dla różnych roztrzepańców przy szkoleniu, dla uciekających przezd samochodami, bojących sie innych piesków itp.



Weronia 2528 - 03-02-07 21:58
Wiecie mój Bern panicznie boi się strzałów petard jak jakąś usłyszy niekoniecznie w Sylwka to wpada do domu chowa się pod stół i siedzi dopuóki nieucichnie.Chyba będe musiała zainwestować w ten środek na Sylwka;p,jeżeli jest taki dobry:)




Madziunia - 06-02-07 02:45
ciekawy ten specyfik. cos takiego jest mysle bardzo potrzebne bo niektore psy oprocz nerwowych zachowan maja rowniez slabe serca. wiec jesli to moze pomoc to jak najbardziej. tylko zastanawia mnie jak moze to pomoc bardziej niz farmakologiczne srodki. przeciez homeopatyczne leki opieraja sie na rozcienczeniu danej substancji...



mmiodek - 06-02-07 23:45
No właśnie nie wiem, jak to z tą homeopatia jest. Czasem wydaje mi się, że pod hasłem homeopatia występują tez leki zielarskie.



ziajka - 27-12-08 02:13

  czy ktoś wie gdzie można kupić ów specyfik?



robbie - 27-12-08 11:47

  Bardzo dobre sa rowniez esencje kwiatowe dr Bacha. W sumie jest 38 esencji dr Bacga i trzeba je odpowiednio dobrac do danego psa i problemu, ale za to mozna nimi pracowac nie tylko z lekiem, ale rowniez apatia, brakiem motywacji, agresja, nadpobudliwoscia itd. Stosowalem zarowno w przypadku psow jak i kotow, i to zawsze z pozytywnym skutkiem.



bura4 - 28-12-08 11:50

  Jeśli chodzi o strzały, wybuchy i generalnie odgłosy to ja osobiście mam dobre doświadczenia z melatoniną, w USA używana też generalnie na problemy z zachowaniem, lęki separacyjne i inne takie. Pies jest po tym wyluzowany, olewa np sylwestra czy wystawę. Moja Ajka jest pies nie do zdarcia, ale około 2 lat temu zaczęła być trochę niestokojna w sylwestra więc profilaktycznie daję jej około 18 jedną tabletkę i jest boooosko, razem oglądamy na balkonie pokaz wybuchów a ona merdoli ogonem i jest ok. Na wystawach raz użyłam na haszczaku co miał adhd i też go to trochę wyluzowało, ale temperamentu nie stracił, o nie. I dostał jedno dzień wcześniej. Amerykanie stosują to u psów w przypadku depresji również. I przy padaczce też ponoć pomaga bo coś tam normalizuje w mózgu.



marti975 - 01-01-09 18:33

  ja też mam psa (Fox terier) i strasznie boi się strzałów... i kupiłam jej te tabletki i wcale nie działały na jej matkę też nie!! więc okryłam ją kocem i przytuliłam i to pomogło.... polecam!:boxer: Pozdrawiam:top-secret:



ziajka - 01-01-09 18:54

  ja już nie mam siły moja berneńczyca w sylwestra o północy dostała ataku histerii i nie można było jej opanować,mimo iż wcześniej podałam jej dwie tabletki Hydroxyzinum,dziś w nowy rok pies nie chce wyjść na spacer,zakładamy jej szelki ale to nic nie daje zaprze się i nie chce iść,jak udało mi się ją nakłonić niemal siłą do zejścia na trawnik to ledwo sie załatwiła ( i to nie do końca) i rwała do domu jak szalona.

Co mam zrobić,nie jestem w stanie jej opanować,najgorsze jest to że do co poniektórych idiotów jeszcze nie dotarło że już po sylwestrze i ciągle odpalają petardy :ictralat:



bura4 - 01-01-09 22:02

  Może spróbuj z melatoniną.



ziajka - 01-01-09 23:30

  ale jakiś konkretny środek z melantonina? w jaki sposób działa?



bura4 - 02-01-09 00:04

  Zwykła melatonina ludzka z apteki, moja suka 45 kilo (!!) dostaje 3 mg ale dawkowanie na psa tej masy jest 3 do 9 mg. Jak to działa?? Raz, że reguluje sen, dwa, jest lekko relaksyjące dla psa. Na zachodzie używa się to w fobiach dot. dźwięków, lękach separacyjnych, także przy chorobie lokomocyjnej, reakcjach stresowych na wystawach, nadpobudliwości. Pies jest zrelaksowany a nie ucięty, jak przy uspokajaczach. Oczywiście, reakcja zależy od psa.



Hekate i Alto - 01-12-09 13:43

  stosował ktoś z was melatoninę w miedzyczasie na psy które panicznie boją się wystrzałów?
Ja przeczytałam o tym środku w książce którą obecnie czytam "mój pies się nie boi" właśnie też jako o leku uspokojajająco rozluźniającym na fobie dźwiękowe.
Tyle ze tam podaję mniejsze dawkowanie :scratchchin:
1 mg dla psów do 7 kg, 1,5 mg dla psów o wadze 7-13 kg, 3mg dla ważących od 13-40 kg, a czasem wiecej dla jeszcze cięższych psów.
I właśnie teraz zastanawiam która dawka byłaby korzystniejsza 3 czy 5 mg :scratchchin:
Stosowaliśmy esencje Bacha, mieliśmy jedną mieszankę na sytuacje krytyczne i drugą dobraną pod Altka dla poprawienia pewności siebie, ja efektów nie zauważyłam.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • reyes.pev.pl